2-DOKUZUNCU MEKTUBUN NEŞREDİLMEYEN BAŞ KISMI

2-DOKUZUNCU MEKTUBUN NEŞREDİLMEYEN BAŞ KISMI

بِاسْمِهِ مَنْ تُسَبِّحَ لَهُ السَّمَوَاتُ السَّبْعُ وَاْلاَرْضُ  وَمَنْ فِيهِنَّ  وَاِنْ  مِنْ شَيْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ

وَ عَلَيْكُمُ ا لسَّلاَمُ وَعَلَى وَالِدَيْكَ  وَ رَحْمَةُ اللّهِ وَ بَرَكَاتُهُ فِى الدُّنْيَا وَاْلاَخِرَةِ

Gayretli kardeş, hamiyetli arkadaş, kahraman asker, çalışkan talebe, âlice­nap müslüman, hakîkatlı mü’min vas­fına lâyık biraderzadem.

Senin mektubun beni çok mesrur etti, Senin mübârek iki rü’yan ma’nidardırlar. Ta’birleri, içinde görünüyor. Az dikkatle anlaşılır. Belki rü’yadan ziyâde gördüğün vâkıa, bir hakîkatın temsilidir, tâ’biri pek zâhir olduğu için, tafsil etmiyeceğim. Yalnız bir iki noktayı ihtar ediyorum.

Birisi: İkimize bir beşârettir ki, hizmetimiz makbul oluyor. Livâ-ül Hamd-ül Muhammedî altında asker kabul edilmişiz. Bize bir bayrak veril­miş. Hizbullahda dahil olmuşuz

  اَلاَ اِنَّ حِذْبَ اللَّهِ  هُمُ الْمُفْلِحُونَ    sırrına mazhar olmuşuz, demektir.

İkinci Nokta: “Günde iki def’a beni göre­ceksin” şuna işârettir ki: “Günde iki def’a seni yanımda hayalen ihzar ediyorum. Sen dahi Yirmi dört saatte iki def’a, Sözler vası­tasıyla Üstadınızla sohbet ediniz.” demektir. Veyahut, sabahdaki duâda, ben seni ya­nıma, akşamdaki derste, sen beni yanına, ihzar ederiz. Günde iki def’a görüşürüz.

İkinci rü’yan ise: Sana ve müslüman­lara büyük bir beşârettir. Ve sarıklılara ehemmiyetli bir itabdır. Onuncu safta iken, imametin çok ma’nidardır. İnşâallah Cenâb-ı Hak seni, âlî bir mertebe olan İmamlık Mertebesine mazhar eder. Sizi yanımda ha­zır edip, sizinle şimdilik bir kaç kelime ko­nuşacağım.

Evvela: Harekatınıza dâir ba’zı şeyleri yazmak va’ad etmiştim. Vakti daha gelme­diğinden şimdilik senin müstakim aklını ve selim kalbini tevkil ediyorum.

 

Bundan sonraki kısım, Mektûbât kitabının Dokuzuncu Mektu­bunda ki aynı şekliyle olduğundan buraya tekrar yazılmadı

Orjinalini indirmek için tıklayınız!

Bir önceki yazımız olan 14) ÜSTAD HAZRETLERİNİN VEFATINDAN SONRA TAZİYE VE TESELLİ başlıklı makalemizde hulusiyahyagil, taziye ve üstad hakkında bilgiler verilmektedir.