Plan Ahead

Plan for the Inevitable

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem rchitecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

125) ÇOK MERATİB-İ KÜLLİYEDEN GEÇMEK …

125) ÇOK MERATİB-İ KÜLLİYEDEN GEÇMEK …

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ Sual: 16. Söz’de: “Çok kayıdlardan tecerrüd etmek, çok meratib-i külliyeden geçmek lâzım gelir.” İzahı. Cevab: Çok kayıdlardan tecerrüd etmek, çok meratib-i külliyeden geçmek için gaflet perdelerinden sıyrılmak lazım gelir. Himmeti cesedine değil, ruhuna vermesi lâzım gelir. Bunun en kolay yolu: Feraizi işlemek, kebairi terk, sünnet-i seniyyeye ittiba etmek

DEVAMIN OKU
124) VELAYET-İ SUĞRA’NIN İZAHI

124) VELAYET-İ SUĞRA’NIN İZAHI

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ Sual 1) Mektubat’ın 173. Sahifesinde Eş’iya Peygamber’in kitabında 42. Babında şu ayet vardır. (………………) Mişail namiyle müsemma Mihail Peygamber’in kitabının 4. Babında şu ayet var. (………………) Bu peygamberlerden ve kitaplardan murad nedir? Bu Peygamberler 28 Peygamberin içinde midir? Ve bu kitaplar 4 Kitap ve 100 Suhuf’un içinde midir?

DEVAMIN OKU
123) KIRK’AR GÜNLERİ ÇEKMEKTEKİ HİKMET NEDİR?

123) KIRK’AR GÜNLERİ ÇEKMEKTEKİ HİKMET NEDİR?

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ Sual: İslamiyet’te oruç bir ay iken, Mirac risalesinde bir veliyy-i kâmil kırk günde daire-i esma ve sıfatı bitirebilir. Ve eski zatların çileleri, yani kırkar günleri çekmekteki hikmet nedir? Hâlbuki çileleri çekmek Hristiyanlara mahsus. Bir ay oruç tutmak ise İslamiyet’te meşru iken neden böyle olmuş? Cevab: Tarikat mesleğinde gidenler,

DEVAMIN OKU