2) HULUSİ BEY’İN ÜSTAD HAZRETLERİNE MEKTUBU-2

2) HULUSİ BEY’İN ÜSTAD HAZRETLERİNE MEKTUBU-2

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ وَاِنْ مِنْ شَيْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ تَعَالَى وَ بَرَكَاتُهُ بِلاَ اِنْقِطَاعِ بِعَدَدِ عِلْمِ اللّٰهِ

 آمِينَ.

Çok Aziz, Çok Mübarek, Çok Müşfik Üstadım Efendim!

Evvelen: Kemâl-ı ihtiramat ve edeple mübarek ellerinizi takbil eder, Nurlar hakkındaki ciddi ve samimi arzularımızın ankaribüzzaman tahakkukunu idrake başta mübarek Üstadımız olduğu halde mazhariyetimizi Erhamürrahiminden tazarru’ ve niyaz ederiz.

Sâniyen: Kardeşimiz Abdülmecid Efendi kendilerine yazdığım emirlerinize imtisalen tercüme ettiği eseri, elden Hacı Nazif Çelebiye gönderdiğini son mektuplarında bildiriyordu. İnşallah alınmıştır. (maalesef şimdi aldığım mektubunda götüren zatın bu vazifeyi başaramadan kendisine geri getirmiş olduğunu ve irsal işini mahkeme sonuna talik ettiklerini bildiriyorlar.)

Sâlisen: Muhakeme inşallah nurların tam serbestiyetini temin edecek ve bütün nur mensuplarını çok ciddi sürurlu şükre sevk edecek surette neticelenerek (اِنَّ حِزْبَ اللّٰهِ هُمُ الْغَالِبُونَ  ) bir sırrı tezahür edecektir.

Râbian: Merhum Hacı Tevfik Efendinin Nurlarla ve medrese-i nuriyemizle ciddi alakalı mahdumu Mahmud efendiden sual buyrulan müddei buranın hâkimlerindendir.

Hâmisen: Hamili ariza-i acizi Hacı Şerif Efendi medrese tahsilli ve ciddi olarak nurun alakalısı ve hâdimi bir kardeşimizdir, ticaret maksadıyla oraya geliyor. Hepimiz namına mübarek ellerinizi öpecektir. Kabul buyrulmasını istirham ederiz.

Sâdisen: Hakîm-i Mutlakın hikmetli icraatından bir numune olarak; milyondan fazla nüfusu olup Nura çok müştak ve muhtaçları bulunan İstanbul’a, Üstad-i Nuri zahirde nurun hadimlerini ve kalb-i müminini müteessir edecek bir şekilde getiriyor. Ve manen biz biçarelere Hâlık-ı Rahiminiz şerleri hayreder, hikmetli icraatını seyre nurani, İmani ve Kur’ani hizmete fütursuz devama sizleri davet eder, şeklinde ihtarda bulunuyor. Elhamdülillah.

El Baki El Hubbi Fillah

En Kusurlu Talebeniz

Muhlis

 

Orjinalini indirmek için tıklayınız!

Bir önceki yazımız olan 1) HULUSİ BEY'İN ÜSTAD HAZRETLERİNE MEKTUBU-1 başlıklı makalemizde Hulusibeyinüstadamektubu hakkında bilgiler verilmektedir.