4) CEYLAN-BAYRAM-ZÜBEYR AĞABEYLERİN MEKTUBUDUR

4) CEYLAN-BAYRAM-ZÜBEYR AĞABEYLERİN MEKTUBUDUR

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ اَبَدًا دَاۤئِمًا

 

Aziz, Sıddık ve Faal Ağabeyimiz Hulûsi Bey

Mübârek mektubunuzu aldığımız aynı anda: Üstadımız hasta olduğu halde, hilâf-ı adet olarak, odamıza gelip mektubunuzu okudu. Ruhu ferahladı ve dedi ki:

Hulûsi her sabah benim yanımdadır. Nasılki Emirdağı’nda yirmi sene sonra görüştüğümüz vakit, yirmi gün evvel görüşmüş gibi, yakınlık hissetmiştim. Şimdi de, on gün evvel görüşmüşüz gibi geldi.

Mâşâallah eski zamanda kahra­manca hizmet yapan Hulûsî Bey, aynı hizmetine devam ediyor. Onun bu seyahatini, ben yapmışım gibi kabul ediyorum. Ben Eskişehir’e gelmek istiyordum. Hulûsi benim bedelime gitmiş.

Şimdi iki, üç mühim meselemiz var, eğer bu olmasaydı, ya Hulûsi’yi yanıma ça­ğıracaktım. Veya ben onun yanına Urfa, Diyarıbekir havalisine gidecektim. İnşâallah bu ziyareti kaza edeceğiz, dedi.

Üstadımız hem size, hem oradaki kar­deşlerimize çok selam ve duâlar edip, duâlarınızı istiyor. Biz de çok selam ve hürmetler eder, duâlarınızı bekleriz.

اَلْبَاقِى هُوَ الْبَاقِى

Kardeşleriniz

Ceylan-Bayram-Zübeyr

 

Orjinalini indirmek için tıklayınız!

 

Bir önceki yazımız olan 3) ALVARLI MUHAMMED LÜTFİ (EFE Hz.) EFENDİNİN MEKTUBUDUR başlıklı makalemizde Alvarlı; Efehazretleri; Efe hakkında bilgiler verilmektedir.