5) RAMAZAN SON ON GÜN DUASI

5) RAMAZAN SON ON GÜN DUASI

 

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

 اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَا ْلعَاقِبَةُ لِلْمُتَّق۪ينَ

وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلٰى سَيِدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى اَلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ

 

YÂ İLAH-EL ÂLEMİN!  Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennemden azad olmak gibi birçok fazileti bulunan bu yılın mübarek Ramazan ayının son on günü içinde bulunuyoruz.

YÂ RABBENA! Geçirdiğimiz Ramazan gün ve gecelerini rızana layık gördüğün tarzda ihya ve ikame etmiş olan makbul kulların ibadetleri arasına çok kusurlu ibadetlerimizi, noksanlarını itmam ve kusurlarını setretmek suretiyle idhal ve lütf-u kereminle kabule karin eyle. Geriye kalan gün ve geceleri de razı olacağın şekilde ihya ve ikameye cümlemizi muvaffak eyle.

EY KEREM VE ATASI BOL, AFV VE MAĞFİRETİN SULTANI RABBİMİZ! Hakkımızda lütuf buyurduğun nimetlerini saymaktan ve şükründen aciziz  وَقَل۪يلٌ مِنْ عِبَادِيَ الشَّكُورُ  fermanıyla işaret buyurduğun şakirler zümresine bizleri de idhal eyle.

YÂ RABBENA! Habib-i Ekrem (A.S.V) Efendimiz, Leyle-i Kadr’i Ramazanın son on gününün tek gecelerinde aramamızı emrediyor. Bu bahtiyarlığa nail olmak için medet ve inayet nihayetsiz rahmetinden umarız. Yalvarıyoruz, bizleri de Leyle-i Kadr’i idrak ve sevabını kazanmak nasib eyle. Bu yılın Ramazanında huzur-u izzetinde bizlerden şekvacı ettirme de şefaatçi eyle. Ramazan-ı Şerif ayı ve Leyle-i Kadir hürmetine yurdumuzu ve sair İslam memleketlerini kaht ü galâ, şemâtet-i a’dâdan ve semavi ve arzi her türlü âfât ve mesaibden muhafaza eyle. Karada, denizde ve havadaki kazalarda vefat eden ehl-i imanı mağfiretine nail eyle.  

YÂ İLAHİ! Gadre ve zulme uğramış, hürriyetlerini kaybetmiş veya bu hale düşürülmek tehlikesiyle karşı karşıya kalmış mağdur ve mazlum ehl-i imanı halas ve hıfz ile selametler ihsan eyle. Ehl-i imanın bütün hastalarına acil şifalar, dertlilerine devalar, borç eleminden kurtulmalar ve yolcularına selametler ihsan eyle. Dini ve dünyevi işlerimizde tevfikat-ı Sübhaniyeye mazhar eyle.

YÂ ERHAMÜRRAHİMİN! Afv edicisin, afvı seversin. Bizleri ve bütün ahirete intikal etmiş olan mürebbi, üstad, âbâ ü ecdâd, akraba ve taallukat, ehibba ve rüfekamızın, komşularımızın günahlarını afv ve mağfiret eyle.

YÂ HAYREL HAFİZİN! Ramazandan sonra da bizleri nefis ve şeytan, su-i karin ve dünya gibi dört büyük düşmanımızın şerlerinden ve bütün şerlilerin şerlerinden muhafaza eyle. Bu fani hayattan iman ile ahirete intikal etmek ve son kelamımız, اَشْهَدُ اَنْ  لآَ اِلٰهَ اِلاّٰ اللّٰهُ وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدٌ عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ  olmak nasib eyle.

YÂ ALLAH! Ömrümüzün devamınca Mesih-i deccal’ın fitnelerinden, ölümümüz halinde şeytanın tasallutundan ve ölümümüzden sonra da kabir azabından muhafaza eyle. Cennet ve Cemalinle müşerref ederek haklarımızdaki sayısız nimetlerini itmam eyle. Ordularımızı, daima mansur ve muzaffer eyle. Devlet adamlarımızı, hem maddi ve hem manevi sahada mülk ve milletin yararına hizmetlere sevk edip muvaffak eyle.

Azamet-i Hüdâ ve icabet-i duaya tekbir:

      اَللّٰهُ اَكْبَرُ اَللّٰهُ اَكْبَرُ لآَ اِلٰهَ اِلاَّاللّٰهُ وَاللّٰهُ اَكْبَرُ اَللَّهُ اَكْبَرُ وَلِلّٰهِ الْحَمْدُ ٭

وَصَلَّى اللّٰهُ عَلٰى سَيِدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلٰى اٰلِه۪ وَعَلٰى وَ صَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ ٭ سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّتِ عَمَّايَصِفُونَ وَسَلاَمٌ عَلَى الْمُرْسَل۪ينَ ٭وَالْحَمْدُلِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ

                 26/10/1972

İ. Hulusi Yahyagil

Orjinalini indirmek için tıklayınız!

 

Bir önceki yazımız olan 91) MUHTELİF SUALLERE VERİLEN CEVAPLARDIR başlıklı makalemizde ata; atâ; kaza; kader hakkında bilgiler verilmektedir.