28 TEMMUZ 2019 GÜNÜ 33. SENE MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI YAPILDI

Bediüzzaman Hazretlerinin Nur’un birinci talebesi ve vefatımdan sonra sadakatli varisim diye hitab ettiği Hacı Hulusi Yahyagil (r.a.) vefatının 33. sene-i devriyesinde El-aziz de yapılan mevlid-i şerif programında yad edildi. Programa başta Bediüzzaman hazretlerinin vekil ve hizmetkarı Hüsnü Bayramoğlu Ağabey olmak üzere yurdun dört bir yanından risale-i nur talebeleri ve El-aziz den sevenleri de iştirak etti. 
Sabah saat 10.30 da başlayan programda 20. Mektup ve Uhuvvet Risalesi okunarak, Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin Hulusi Bey ve Sabri Efendi’nin arkadaşlık ve kardeşlik ve talebelikte kendilerini daima birinci yapan hassalarını Barla Lahikasının mukaddemesinden okumasıyla devam etti. Hüsnü Bayramoğlu Ağabey “Üstadımız; Ey nurcular çalışın, bu vasıflara kavuşmaya gayret edin, siz de onlar gibi (Hulusi Bey ve Sabri Efendiler) olunuz diye bu hassaları bize bildiriyor” dedi.

Öğle Namazından evvel Merhum Hulusi bey’in kendi ses kaydından dinlenen duaya binler aminlerle iştirak edildi.

Uhuvvet ve muhabbete vesile olan programa başta Hüsnü Bayramoğlu ağabey olmak üzere katılan tüm risale-i nur talebelerine ve sevenlerine Hacı Hulusi Yahyagil ağabeyin ailesi ve mevlid-i şerif programını tertip edenler olarak teşekkür eder, Allah razı olsun deriz.

Not: Önümüzdeki yıl 34. Mevlid-şerif programı Kurban Bayramı tarihi çakışmasından dolayı 12 Temmuz 2020 Pazar günü yapılacaktır. Tüm risale-i nur talebeleri ve sevenlerini programa davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan 18) ŞERİAT-I FITRİYYE, ALEM-İ MİSAL, ALEM-İ ŞEHADET, HUKUK-U EBEVEYN, HİZMETİ İLK TANIYANLARA KARŞI DAVRANIŞ BİÇİMİ, İHLASI İHLASLA OKUMAK HAKKINDA SORULARA CEVAP. başlıklı makalemizde Alem-iMisal, Alem-iŞehadet ve hizmetiilktanıyanlarakarşıdavranışbiçimi hakkında bilgiler verilmektedir.