150) BİZ ANCAK KUR’AN’IN SARSILMAZ MENBA’INA ULAŞTIRAN GÜZEL, KUDSİ MANALARA BAKIYORUZ.

150) BİZ ANCAK KUR’AN’IN SARSILMAZ MENBA’INA ULAŞTIRAN GÜZEL, KUDSİ MANALARA BAKIYORUZ.

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّٰهِ وَ بَرَكَاتُهُ

Aziz Kardeşim,                                                                                                                   2.2.1982/ELAZIĞ

22.1.1982 Tarihli mektubunuzu aldım. Bazı sualler soruyorsunuz. Suallerinizin cevapları yazının içinde mevcut. Ezcümle,

Cevap 1) İspirtizma denilen lehviyyat ile meşgul değiliz. Bu gibi oyuncaklarla uğraşanlar da vardır. Biz ancak Kur’an’ın sarsılmaz menba’ına ulaştıran güzel, kudsi manalara bakıyoruz. Bunları da; Nur’lu eserler derslerinde, bize lazım olacak kadar açıklamıştır. Fazlasına da ihtiyacımız yoktur. Emirdağ lahikasının 125. sahifesine müracaat ediniz.

Cevap 2) Hazreti Hızır (a.s.) hakkında rivayet olunan daimi bir hayata mazhariyetine vesile olduğuna rivayet olunan hayat suyudur.

Cevap 3) Gerek Hazreti Hızır ve gerek Hazreti İdris (a.s.) insanların bu günkü hayat şeklinden çıkmışlardır. Hayat mertebelerinin beş olduğuna dair olan dersin okunması lazım. Onlar, yani Hz. Hızır ve İlyas (a.s.) ikinci mertebededirler. Ölümü tatmamışlardır. Bildiğimiz bu kadardır. Size, Hacı Muhammed Doğana ve diğer umum alakadarlara selam ve dualar eder, hepinizin hayır dualarını bekleriz.

El Baki El Hubbifillah, Muhibbi Muhlisiniz

Hulusi Yahyagil

Orjinali indirmek için tıklayınız!

Bir önceki yazımız olan 149) BU BAB DA BİR ŞURA DA DÜŞÜNÜLEMEZ başlıklı makalemizde sarıklıgenç; şura; hakkında bilgiler verilmektedir.