4- SİYASİ KANAATLA İLGİLİ SORULAN SUALE VERİLEN CEVAP!

4- SİYASİ KANAATLA İLGİLİ SORULAN SUALE VERİLEN CEVAP!

Kardeşim!                                                                                                                                            7 Kasım 1973

3 Kasım 1973 tarihli mektubunuzu 5/11/73 te aldım. Benim hiç hoşuma gitmeyen bir mevzu ile meşgul olmaya niyetim yok. Bu hususta geçen sene bir yazı neşretmiştim. Ben siyasetle iştigal edemiyorum. Kimsenin siyasi fikrine de karışmıyorum. Siyasetin zararlarından, merhum Üstadın yazılarını gösteriyorum, arzu eden oraya bakar dersini alır. Seçim zamanı rey vermek gizlidir. Herkes vicdanına müracaat eder reyini sandığa atar. Ne yaptın? diyene “attım gitti” der. Siyasetle uğraşmaya iştihalılar var bu işi onlara bırakmak, hakiki Kur’an şakirdlerine düşer. O işle uğraşmakta zarar var der, yanaşmaz, münakaşalara girilmez. Vicdan hürriyeti de işte budur, anlayışım böyle. Reşit olan, bu işte (koyun gibi) her ot gösterenin arkasına düşmez. Allah cümlemizin muini olsun. Size ve alakalılara binler selamlar.

El Baki El Hubbu Fillah

Ahiret Kardeşiniz

Hulûsi

Orjinalini indirmek için tıklayınız!

 

Bir önceki yazımız olan 14) ÜSTAD HAZRETLERİNİN VEFATINDAN SONRA TAZİYE VE TESELLİ başlıklı makalemizde hulusiyahyagil, taziye ve üstad hakkında bilgiler verilmektedir.